Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

ws

1. września w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny – 2016/2017. Znów ożyły szkolne mury, a ,,Trójka’’ rozbrzmiała dziecięcym gwarem.

Uczniowie, rodzice, dyrekcja i  nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej w sierpeckiej Farze. Obecność sztandaru szkoły zadecydowała o wyjątkowo podniosłym charakterze tej uroczystości. W drodze z kościoła cała społeczność szkolna udała się pod pomnik Bohaterów Sierpca i Ziemi Sierpeckiej, tu złożono kwiaty i zapalono znicze , aby wyrazić hołd, tym którzy zginęli za Ojczyznę.

Następnie uczniowie klas II-VI spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Dla wielu była to również okazja do rozmów z rówieśnikami po dwóch wakacyjnych miesiącach.

Najwięcej emocji i przeżyć wyrażały twarze rodziców i najmłodszych uczniów – z klas ,,zerowych’’ oraz pierwszoklasistów. W małej sali gimnastycznej spotkali się z Dyrekcją szkoły oraz opiekunami. Na uroczystość przybyła także pani burmistrz Ewa Leszczyńska. Pani dyrektor Jolanta Chyżyńska w ciepłych słowach powitała uczniów i wszystkich zebranych oraz przedstawiła wychowawców. Pierwsze wspólne chwile okazały się dla dzieci „słodkie”, ponieważ  wszyscy otrzymali „rożek obfitości” z łakociami. W dalszej części spotkania uczniowie, pod opieką wychowawców, przeszli do swoich nowych sal lekcyjnych i zasiedli w ławkach, w których spędzą  najbliższe lata.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury ,,Trójki’’ życzymy, aby zawsze przychodzili do szkoły z uśmiechem i uczyli się  z przyjemnością, a w nauczycielach znajdowali zrozumienie i pomoc.