EKO JAZDA NA BYLE CZYM

2 października 2016r.  przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu  odbył się konkurs  „Eko – jazda na byle czym”. Organizatorami konkursu była Gmina Miasto Sierpc. Impreza była  dofinansowanya ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

34 uczniów  z naszej szkoły wzięło  udział w różnych kategoriach tego konkursu. Laureatem I miejsca został Adam Przybysz z klasy VIc i  otrzymał tablet, III miejsce  zajął  Kamil Okraszewski z klasy Va,  a nagrodą był aparat fotograficzny.

Komisja konkursowa wybrała najciekawsze pojazdy, które uczniowie wykonali  z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych lub z materiałów z odzysku. Konstruktorzy wyprzedzali się w pomysłach. Dodatkową trudnością było to, że  wszystkie pojazdy  na imprezie plenerowej „Eko – jazda na byle czym – masa krytyczna  przyjazna środowisku”  musiały być napędzane siłą mięśni. Zadaniem uczestników było  przejechanie   dość długiego odcinka ulicami naszego miasta.

W czasie imprezy odbyła się  pogadanka na temat bezpieczeństwa na drogach.

Gratulujemy nagrodzonym!