Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dyskoteka szkolna z okazji andrzejek

Mroki ponurego, listopadowego popołudnia rozproszyły dźwięki i doskonałe humory uczestników dyskoteki szkolnej.

24 listopada uczniowie klas IV – VI bawili się doskonale przy najnowszych hitach od godziny 16 do 19 – tej. Bawiącym się przyświecał szczytny cel. Dochód ze sprzedaży biletów (157 zł.) przeznaczono na Adopcję Serca . Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski przy współudziale uczniów klasy VIa.

„Święty Andrzej Wam ukaże,

co Wam życie niesie w darze”

Takie motto przyświecało członkom koła teatralno – recytatorskiego „Figielek”, którzy przygotowali wróżby andrzejkowe.

30 listopada , jak co roku, w naszej szkole odbyły się andrzejki szkolne.

„Wróżki” z koła teatralno – recytatorskiego „Figielek” „przepowiadały” uczniom i nauczycielom przyszłość. W pięknej, magicznej scenerii, wśród czarownic, nietoperzy i czarnych kotów, przy dźwiękach nastrojowej muzyki wszyscy bawili się doskonale. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały kim będą w przyszłości, jakie imię będzie nosił przyszły mąż/ żona itp.

Wróżbom andrzejkowym tradycyjnie już przyświecał cel charytatywny. Zebrano sumę 510 zł., którą przeznaczono na  Adopcję Serca

Mikołajki w „Trójce”

6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały odwiedzin Mikołaja. I w tym roku nie zapomniał o dzieciach z sierpeckiej „Trójki”.

Dźwigał swój worek pełen słodkich upominków, a towarzyszyły mu wystrojone śnieżynki – członkinie koła teatralno – recytatorskiego „Figielek”.

Dzieci wprowadzały Mikołaja bardzo uroczyście piosenką:

„Mikołaj wędruje po świecie,

w swym worku prezentów ma moc,

zagląda przez okna do dzieci,

w świąteczną wigilijną noc…

Uczniowie z koła „Figielek” zaprezentowali wszystkim dzieciom krótką inscenizację mikołajkowo – świąteczną, następnie Mikołaj rozdawał upominki.

Jak mów Halina Szal: „A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”

Mikołajki w „Trójce upłynęły w prawdziwie świątecznej atmosferze. Dzieci cieszyły się ogromnie, zwłaszcza z grupy przedszkolaków i pierwszoklasiści. Teraz wszyscy czekamy na Boże Narodzenie, bo wiemy, że:

„Zbliżają się Święta,

Ubrane choinki

I wszyscy czekają na swe upominki.

Mikołaj się śpieszy,

zadanie swe zna,