Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Jubileusz 50 - lecia

,,Rocznice są wzniesieniami
w krajobrazie naszego życia.
Kierują one nasz wzrok
w stronę przebytej drogi"

Upalna sobota, 21 maja 2011 roku to szczególny dla nas dzień. Właśnie wtedy ,,Trójka" otworzyła podwoje tym wszystkim, którzy pragnęli uczcić 50 - lecie Szkoły Podstawowej nr 3.

Licznie przybyli goście, emeryci, absolwenci naszej szkoły i uczniowie zgromadzili się, by w sposób szczególny uczcić wspaniały Jubileusz 50 - lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 i I Zjazd Absolwentów i Wychowanków.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w sierpeckiej Farze. Po nabożeństwie przy dźwiękach orkiestry kolorowy i odświętny korowód przeszedł ulicami miasta.

Niezwykle podniosłym momentem Jubileuszu było odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Pamiątkowej, na której wyryto słowa naszego Patrona: ,,Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą."

Liczne ekspozycje i wystawki prezentowały historię i dzień dzisiejszy szkoły, jej dokonania i sukcesy oraz tych, którzy współtworzyli i tworzą naszą placówkę.

W sali gimnastycznej odbyła się kolejna część uroczystości. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Grażyna Krawczyńska przedstawiła historię Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ludzi, których bez wątpienia można nazwać ,,twórcami" placówki.

Zgromadzeni obejrzeli również prezentację multimedialną.

Z niezwykłym poetycko - muzycznym programem wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Wyrazem uznania i podziękowania za długoletnią pracę kierowniczą były statuetki ,,Zasłużony dla Trójki." Uhonorowano nimi dyrektorów i wicedyrektorów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania, wspomnienia, chwile refleksji, przypominane z rozrzewnieniem lata spędzone w ,,Trójce."

Dzień Jubileuszu po raz kolejny potwierdził, że w ciągu tych pięćdziesięciu lat istnienia ,,Trójka" na stałe zapisała się w pamięci sierpczan, na stronach kronik naszego miasta i regionu.

I choć dzisiaj inni są już uczniowie, inni nauczyciele, wszystko wokół się zmienia,      a czas:

,, .... wciąż prędzej, prędzej
biegnie bez wytchnienia.
Chcielibyśmy naszą ,,Trójkę"
ocalić od zapomnienia."

Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!

Dostojna 50 - latka już dziś zaprasza!

,,MEDAL ZASŁUŻONY DLA MIASTA SIERPCA", który uchwałą Rady Miejskiej przyznano szkole.

Medal

Legitymacja        Uchwała Rady Miejskiej