Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

VI Powiatowy Konkurs języka Angielskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna
"CHARMING ENGLISH"

Dnia 29 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się VI edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna "CHARMING ENGLISH". Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego p. Elżbietę Kamińską, p. Anetę Kowalską i p. Elżbietę Szczepańską. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów ze szkół powiatu sierpeckiego.                                                  Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło  9 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce -  Zuzanna Łobińska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
II  miejsce – Zuzanna Sałapat Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Osieku

– Zuzanna Kozłowska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

W kategorii II : klasy IV-VI udział wzięło 17 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku angielskim.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce – Nadia Chochlińska Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
II miejsce
– Martyna Musińska Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Osieku
– Julita Dobrosielska Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej i  serdecznej atmosferze.  Recytatorów oceniało zaproszone przez organizatorów niezależne jury. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych jak  i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy,  nagrody książkowe oraz drobne upominki. Członkowie jury otrzymali pisemne podziękowania za pracę w komisji konkursowej, a nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.

Elżbieta Kamińska
                                                                                                                Aneta Kowalska