Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012r. o godz. 14.00  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz bohaterów  spotkania, czyli nauczycieli aktualnie pracujących  oraz nauczycieli emerytów, przybyli także goście:  dyrektor Gimnazjum Publicznego im. biskupa Leona Wetmańskiego ksiądz Stanisław Zarosa oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Elżbieta Broniszewska. Spotkanie zaczęło się podniośle i uroczyście. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, nie zabrakło przemówień i serdecznych życzeń.
     Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska  przedstawiła osiągnięcia zawodowe pani Jolanty Blicharz, nauczycielki  wyróżnionej  Nagrodą Burmistrza Miasta Sierpca. Zaprezentowała również nauczycieli i pracowników obsługi i administracji, którzy otrzymają  Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. W imieniu Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej  odznaczeń dokona Wojewoda Mazowiecki  17 października 2012r. w Płocku.
      Wyróżnieni nauczyciele otrzymali  Nagrodę Dyrektora Szkoły. W tym roku są to  następujące osoby: p. Barbara Agacińska –Łukasiak, p. Ewa Iwona Chyżyńska, p. Mirosława Fierka, p. Joanna Guzowska, p. Alina Jakubowska, p. Hanna Kalkowska, p. Ewa Konarzewska-Połeć, p. Jolanta Nawrocka, p. Ewa Rycharska, p. Anna Stoń, p. Ewa Tomaszewska, p. Irena Kalkowska. Nagrodzeni zostali także pracownicy  obsługi i administracji.
     W trakcie części artystycznej występujący  uczniowie  podkreślali, iż jest to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Złożyli podziękowania za trud włożony w kształcenie serc i umysłów. Wzruszająco zabrzmiała kwestia:

„ Słowo miłość za Wasze troski
Słowo wdzięczność za Wasz trud”

Także wymowne było zakończenia:

„Życzymy Wam szczęścia na dalsze lata
Niech żyje i rozkwita polska oświata”

Wspaniale zaprezentowały się także cheerleederki w nowych strojach i interesujących  układzie  choreograficznym.
     Tradycyjnie zaproszono wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek.