Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Festyn „Z nami bezpieczniej”

Dnia 29 maja 2013 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie sportowo - rekreacyjnym  „Z nami bezpieczniej”, zorganizowanym na stadionie miejskim już po raz siódmy przez Komendę Powiatową Policji, przy współpracy władz samorządowych i służb mundurowych. Jednym z głównych celów tej imprezy jest zapoznanie dzieci ze szkół podstawowych  z miasta i powiatu sierpeckiego z metodami działania służb mundurowych, pokazanie zasad postępowania w przypadku zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia oraz integracja tychże środowisk.  Pokaz gaszenia płonącego samochodu oraz przebieg akcji gaśniczo – ratowniczej dostarczył dzieciom wielu emocji. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszył się pokaz  ratownictwa medycznego. Mogli oni pod fachowym okiem ratowników przeprowadzać reanimację na fantomach. Jest to szczególnie ważna i pożądana umiejętność, którą nasi uczniowie ćwiczą pod okiem nauczycieli już od najmłodszych lat. Duże zainteresowanie w uczniach wzbudził  pokaz walki i tresury psów służbowych z pozorantem oraz pokaz chwytów obezwładniających.

Podczas festynu odbyła się również parada motocykli przygotowana przez członków klubu motocyklowego „Szlif”, która zwłaszcza chłopcom dostarczyła dużą dawkę emocji.

Pokaz radiowozów policyjnych, motorówek, wozów strażackich i możliwość obejrzenia ich z bliska sprawiła dzieciom ogromną radość. Poza tym uczestnicy festynu  mogli  zadawać pytania na temat budowy tych sprzętów, robić pamiątkowe zdjęcia m.in. w łodzi motorowej, czy wozie strażackim. Dla niektórych dzieci  było to pierwsze takie doświadczenie.

Konkurencje sportowe odbywały się na stadionie miejskim, nad którym tego dnia świeciło słońce i pogoda była wymarzona do wszelkich imprez plenerowych.

Oto lista naszych laureatów:

Laureaci konkursu wiedzy  z zakresu ruchu drogowego i wiadomości o Policji:

III miejsce - Jakub Wochowski kl. V d
miejsce -  Jakub Różański kl. V d

Laureaci konkursu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej:

VI miejsce - drużynowo: Joanna Szymańska kl. VI d
                   - Zuzanna Wysocka kl. VI d

- Maciej Reguliński kl. VI d

Laureaci  konkurencji sportowej  ,,Sadzenie ziemniaków”:

II miejsce - drużynowo: Angelika Gutkowska kl. I d

- Sebastian Zieliński kl. I d
                  - Gabriela Długokęcka kl. II b
                  - Filip Nawrocki kl. II b

Laureaci  konkurencji sportowej  ,,Rzut do celu”:

V miejsce - drużynowo: Gabriela Długokęcka kl. II b
Filip Nawrocki kl. II b
                 - Jakub Dołasiński kl. III c

Laureaci konkurencji sportowej  ,,Prowadzenie piłki kijem hokejowym”:

V miejsce - drużynowo: Laura Szewczyk kl. III c
                 - J
akub Dołasiński kl III c
                 - Sylwia Przybyszewska kl. IV c
                 - Adam Laskowski kl. IV c

Po konkurencjach sportowych dzieci wraz z opiekunami mogli zjeść przygotowaną grochówkę. Młodzi wolontariusze częstowali zimnymi napojami i czekoladowymi cukierkami. Najmłodsi z przyjemnością smakowali watę cukrową.

Cieszymy się, że tak wielu naszych uczniów otrzymało nagrody rzeczowe i dyplomy.

Dzieci wracały do szkoły,  niosąc logo SP 3 z uśmiechem na ustach, gdyż czas spędzony na festynie był dla nich nagrodą i wyróżnieniem.

Jolanta Wojda
Magdalena Gajda