Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Ślubowanie klas I

Wie to Marysia, Stasio i Zdziś, że wielkie święto w szkole jest dziś.

25 października 2012 r. o godz. 1600 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Pierwszoklasiści, choć nieco przerażeni bardzo dostojnie prezentowali się w odświętnych strojach szkolnych. Otuchy dodawali im wzruszeni rodzice i dziadkowie, którzy przybyli na uroczystość w bardzo licznym gronie. Najpierw jednak uczniowie musieli udowodnić, że zasługują na przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki mówiące o ich nowych obowiązkach i oczekiwaniach związanych ze szkołą.

A nasza pani dyrektor uśmiecha się miło…
Strach gdzieś znikł od razu, lżej się nam zrobiło.

Potem nastąpił najważniejszy moment – uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor dotykając ramienia ucznia wielkim ołówkiem. Na koniec wszyscy pierwszoklasiści otrzymali legitymacje i upominki. Uwieńczeniem uroczystości były liczne fotografie, które na zawsze utrwaliły uśmiechnięte buzie „Trójkowych” pierwszoklasistów. Świeżo upieczonych uczniów oklaskiwali rodzicie, starsi koledzy oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionej  „Trójki”. Ten dzień na pewno na zawsze pozostanie w ich pamięci.