Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 21 - 25 maja 2012 roku 38-osobowa grupa uczniów klas VIa, VIb i VIc wyruszyła na podbój Trójmiasta.
     Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Malborku. Podziwialiśmy kunszt budowniczych, piękno architektury Zamku  Wysokiego  i Średniego. Szczególny zachwyt wzbudziły w nas Kaplica św. Anny i Izba Konwentu.
     Drugi dzień upłynął pod hasłem "Relaks w Sopocie". To 3 godzinny pobyt w aquaparku oraz przechadzka po najdłuższym drewnianym pomoście w Europie, skąd podziwialiśmy skąpany w słońcu Sopot.
    Odmiennym w charakterze był dzień trzeci wycieczki. Wtedy, to przybyliśmy do "Przystanku Drzewina".  Tam czekała na nas masa atrakcji m.in. kula sferyczna, body zorbing, marsz na orientację, paintball, ASG.
   Czwartego dnia, płynąc do Helu, podziwialiśmy piękno Zatoki Gdańskiej. Naszym celem była wizyta w fokarium. Tam uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok. Dowiedzieliśmy się również, jak ważną rolę odgrywa ośrodek w odtwarzaniu bałtyckiej populacji fok. Ratuje
on m.in. foki chore, dostarcza młode osobniki.
    W godzinach popołudniowych odbyliśmy spacer po przepięknej, Gdańskiej Starówce. Pokłoniliśmy się Neptunowi, przeszliśmy pod Złotą Bramą i podziwialiśmy Dwór Artusa oraz Bazylikę Mariacką.
     W piątek zawitaliśmy na Kaszuby. Dotarliśmy do Szymbarka. Duże wrażenie wywarł na nas Dom do Góry Nogami. Niejeden z nas stracił tam poczucie równowagi. Obok tego niezwykłego domu znajduje się najdłuższa 36-metrowa deska świata wpisana do księgi rekordów Guinessa. Były też elementy edukacji historycznej - zwiedziliśmy Dom Sybiraka, oryginalną zagrodę z Syberii. Szczególnych emocji dostarczył nam pobyt w bunkrze, gdzie przeżyliśmy symulowany nalot bombowy.
   Trójmiasto rozpieszczało nas doskonałą, ciepłą pogodą. To z kolei sprzyjało codziennym pobytom na plaży. Pełni wrażeń, opaleni, ale nieco stęsknieni wróciliśmy do Sierpca.

Magdalena Gajda
                                                                                  Grażyna Gałązka