Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Warszawy

W dniu 7 listopada 2012r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas: Vb, Vc oraz IVc  pod opieką pań: Magdaleny Gajdy, Doroty Pufelskiej, Moniki Wojciechowskiej, Grażyny Gałązki oraz Elżbiety Kamińskiej.
       Pierwszą atrakcją było zwiedzanie siedziby Telewizji Polskiej. Uczniowie "Trójki" mieli okazję zwiedzić studia nagrań, między innymi studio, w którym nagrywany jest program "Kawa czy herbata?", a także studio TVP SPORT. W tym właśnie studio  przewodnik wyjaśnił dzieciom zasady działania sprzętu służącego do realizacji nagrań, w taki sposób by uczniowie mogli zrozumieć, jak powstaje program od strony technicznej.
          Uczestnicy wycieczki zwiedzili również telewizyjne Muzeum, w którym znajdują się kamery sprzed lat oraz rekwizyty z popularnych niegdyś programów telewizyjnych, dziś już nie emitowanych. Nauczycielki ze szczególnym sentymentem podziwiały kukiełki swych ulubionych bajkowych bohaterów takich jak: Kulfon i Monika, krasnal Hałabała, gąska Balbinka oraz Jacek i Agatka. Uczniowie słuchali z ciekawością opowieści pań, gdyż większość z nich nawet nie kojarzyła takich telewizyjnych postaci.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w schronisku dla zwierząt "Na Paluchu". Jak co roku w naszej szkole organizowana jest akcja charytatywna na rzecz zwierząt, podczas której zbieramy karmę, zabawki, smycze koce, które mogłyby służyć jako legowiska.  To właśnie ze zgromadzonymi zapasami wybraliśmy się do schroniska aby pomóc tym samotnym  czworonogom. W schronisku
zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez  pracowników, którzy  cierpliwie odpowiadali na wszystkie zadawane przez nas pytania dotyczące m.in. opieki nad zwierzętami, wolontariatu, adopcji. Wizyta w schronisku była dla uczniów bardzo ważną lekcją o odpowiedzialności za ich zwierzęta domowe.

Po południu przyszedł czas na relaks. W tym celu wybraliśmy się do Parku Wola, gdzie za sprawą kina 5D i seansu pt: "Epoka lodowcowa"  mieliśmy przyjemność przenieść się do mroźnej krainy i na własnej skórze doświadczyć ekstremalnych przygód. Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu czekał już nas bezpieczny i szczęśliwy powrót do domu.