Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Wycieczka do Warszawy

W dniu 27 października 2014r. uczniowie klas IVc, Vb, VIa, VId pojechali na wycieczkę do Warszawy pod opieką pań: Magdaleny Gajdy, Anety Kowalskiej, Moniki Wojciechowskiej oraz Elżbiety Kamińskiej. Celem odwiedzin stolicy było poznanie pracy telewizji „od kuchni” i zwiedzenie gmachu TVP.
        W trakcie wycieczki zwiedziliśmy studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza oraz zapoznaliśmy się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Zobaczyliśmy studio redakcji sportowej ze ścianą monitorów, pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Kolejnym etapem wycieczki było największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe, m.in. finał WOŚP, Jaka to melodia. Na koniec udaliśmy się do nowego gmachu, gdzie mieści się studio „Pytanie na śniadanie” oraz muzeum TVP, a w nim, m.in.  najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postaci z bajek i programów dla dzieci, np. Kulfon, Jacek i Agatka itp. Dużą atrakcją było dla nas spotkanie: Zbigniewa Bońka, Annę Popek, Elżbietę Jaworowicz, Emilię Dankwę. Humory dopisywały nam przez cały czas.

Po zwiedzaniu Telewizji udaliśmy się do Centrum Handlowego „Wola Park”, gdzie obejrzeliśmy film „Pinokio” i zjedliśmy ciepły posiłek.

Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu czekał nas bezpieczny i szczęśliwy powrót do domu.