Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych to coroczne uroczystości w naszej szkolnej bibliotece. Z tej okazji ogłoszono dwa konkursy:

*dla klas II - III konkurs pięknego czytania - Mistrz Czytania 2012,
*dla klas IV - VI konkurs plastyczny pt. „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”.
        W klasach II - III przeprowadzono eliminacje klasowe w wyniku których wytypowano po trzech reprezentantów. Do konkursowych zmagań przystąpiło 18 uczniów.
       24 października 2012 roku odbył się w bibliotece szkolnej finał konkursu pięknego czytania - Mistrz Czytania 2012. Uczniowie losowali teksty, mieli chwilę czasu na zapoznanie się z tekstem , by przeczytać go jak najpiękniej.
     Umiejętność pięknego czytania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor Alina Stawiska - przewodnicząca i członkowie -  Janina Blicharz, Jolanta Chyżyńska i Anna Ozimkiewicz. Komisja oceniając uczestników brała pod uwagę: poprawność wymowę, poprawną intonację, płynność czytania, tempo i ogólne wrażenie.
Biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria komisja wyłoniła zwycięzców.

*
Tytuł Mistrza Czytania  2012 klas II otrzymał  Wojciech  Krzemiński z klasy II a

*
Tytuł Mistrza Czytania 2012 klas III  otrzymał  Maciej  Wiśniewski    z klasy III a