Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Akcja charytatywna na rzecz  zwierząt

Już po raz drugi Szkolne Koło LOP oraz nauczycielki przyrody Magdalena Gajda i Ewa Tomaszewska zorganizowały zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem tym bardziej, że zbiegła się w czasie ze Światowym Tygodniem Zwierząt (4-11 października). Tak jak w roku ubiegłym, serca naszych uczniów okazały się bardzo wrażliwe na potrzeby bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt.

W sumie zebraliśmy 112 kg. suchej karmy, 22 kg konserw oraz miski, smakołyki, koce, kagańce, szampon, szczotki do czesania psów i kotów. Zebrane dary przekazaliśmy Schronisku dla Zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej 4. W czasie odwiedzin mogliśmy przekonać się, jak wiele jest porzuconych i niechcianych zwierząt, i jak bardzo liczą one na naszą pomoc. Wyrazem wdzięczności były otrzymane od pracowników schroniska podziękowania, kalendarze do klas oraz pamiątkowe zdjęcia podopiecznych łódzkiego przytuliska.

Magdalena Gajda