Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Płocka w ramach akcji „Lato w mieście 2012”

Dnia 2 lipca 2012 roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Płocka dla 45 uczestników.
Z przyczyn niezależnych od organizatorów w wyjeździe wzięło udział 42 uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

Uczestnikami opiekowały się trzy panie: p. J. Czyżyńska, p. J. Guzowska, p. E. Szczepańska, nad całością czuwał p. Janusz Jezierski – kierownik wypoczynku letniego.

Wśród dzieci, które skorzystały z wyjazdu byli: członkowie Samorządu Uczniowskiego kl. IV – VI, członkowie koła teatralno – recytatorskiego „Figielek”, zespołu wokalnego oraz zespołu cheerleaders oraz finaliści różnych konkursów.

Dla dzieci było to wyróżnienie i jednocześnie nagroda za aktywną pracę
w ciągu roku szkolnego.

W czasie wycieczki dzieci świetnie się bawiły w Fantasy Park – kręgielni, gdzie mogły sprawdzić swoje umiejętności.

Po wyczerpującej, ale miłej zabawie udaliśmy się do płockiego ZOO, w którym spędziliśmy czas pod opieką przewodnika.

Spacer po pięknym ogrodzie zoologicznym był dla wszystkich uczestników przyjemnością, zabawą i nauką. Dzieci z uwagą słuchały ciekawych opowieści przewodnika, podziwiały zwierzęta i ptaki. Dużą atrakcją było rozwiązywanie zoologicznych łamigłówek  w czasie zwiedzania. Dzieci „bawiły się” w tropicieli zwierząt. Uczniowie podziwiali: tamaryny, marmozety, słonie, tygrysy i inne zwierzęta.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w McDonalds, gdzie uczniowie zjedli swój ulubiony posiłek.

Cele wycieczki zostały osiągnięte. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dzieci wróciły zachwycone. Wyjazd ten należy zaliczyć do ciekawej i udanej formy spędzania czasu wolnego podczas wakacji.

Obóz wypoczynkowo – rekreacyjnego w Jarosławcu

W obozie uczestniczyło 15 dziewcząt z klas IV. 14 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. J. Twardowskiego i jedna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej.

Celem obozu było:

- aktywny wypoczynek dzieci
- wzmocnienie zdrowia, poprawa sprawności fizycznej i wydolności
- rozszerzanie i pogłębianie wiedzy o tematyce sportowej
- pogłębianie i wzbogacanie pracy wychowawczej w specyficznych warunkach życia obozowego
- poznanie urokliwych zakątków rejonu Jarosławca

Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Dziewczęta uczestniczyły w różnorodnych formach spędzania wolnego czasu zarówno w hali sportowej jak      i na świeżym powietrzu. Zajęcia typowo sportowe odbywały się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jarosławcu. Zajęcia rekreacyjne miały miejsce na boisku sportowym Orlik 2012 oraz na plaży. Podczas treningów dziewczęta rozwijały swoją sprawność fizyczną i wydolność oraz doskonaliły umiejętności techniczne i taktyczne gry w piłkę ręczną. Dzięki  grom i zabawom na boisku i na plaży hartowały organizm w specyficznym klimacie nadmorskim. Wszystkie zajęcia służyły jednocześnie integracji zespołu.

Oprócz zajęć sportowych dziewczęta miały zapewnione różnego rodzaju atrakcje:

- dwukrotny pobyt w Parku Wodnym Panorama w Jarosławcu
- zabawy w krytym Parku Wodnym Jan w Darłowie
- zabawa w „Małpim Gaju”
- zwiedzanie latarni morskiej w Jarosławcu
- zwiedzanie miejscowości Jarosławiec i zapoznawanie się z typową architektura szachulcową
- zwiedzanie portu rybackiego

Dodatkowo kadra organizowała różnego rodzaju konkursy i zabawy integracyjne:

- dyskoteka
- konkurs piosenki obozowej
- konkurs na najśmieszniejszy strój sportowy
- pokaz mody – konkurs na najlepszą stylizację plażową
- konkurs rzeźby z piasku
- konkurs na najpiękniejszy zamek z pisaku
- chrzest obozowy

Zachowanie dziewcząt było bardzo dobre, nie sprawiały poważniejszych kłopotów wychowawczych. Wszyscy uczestnicy wyjechali bardzo zadowoleni, z „bagażem” pełnym nowych wrażeń i doświadczeń.