Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Łodzi
w ramach akcji „Lato w mieście”

Dnia 3 lipca 2013r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Łodzi dla 40 uczestników, wśród których byli uczniowie naszej szkoły z klas III – VI.

W grupie dzieci byli członkowie Samorządu Uczniowskiego kl. IV – VI, członkowie koła teatralno-wokalnego kl. I – III, teatralno -recytatorskiego „Figielek”, zespołu wokalnego   i najlepsi sportowcy. Dla dzieci było to wyróżnienie, a jednocześnie nagroda za aktywną pracę w ciągu roku szkolnego.

Uczniowie przebywali na wycieczce od godz. 7.00 do godz. 19.30 pod opieką wychowawców. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły największy w Polsce Ogród Botaniczny, po którym oprowadzili ich przewodnicy. Uczniowie dowiedzieli się,  że w łódzkim Ogrodzie Botanicznym jest ponad 3500 roślin prezentowanych w 9 działach tematycznych. Dzieci zobaczyły m.in.: drzewa i krzewy iglaste, sosny, cisy, limby, rośliny lecznicze i przemysłowe, rośliny aromatyczne, rośliny cieniolubne, miłorząb – jako żywa skamieniałość. Dzieciom bardzo podobał się staw z kwitnącymi nenufarami, równikowy zegar słoneczny i zegar kwiatowy. Dodatkową atrakcją była wspinaczka po skałkach i podziwianie roślinności górskiej.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do łódzkiego ZOO, w którym uczniowie z zachwytem spacerowali po alejkach, podziwiając przeróżne, często egzotyczne okazy zwierząt.

Następnym punktem wycieczki był przejazd do centrum wspinaczkowego „Stratofera”, w którym uczniowie mogli pod okiem wykwalifikowanych instruktorów sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe. Wszyscy świetnie się bawili, byli zachwyceni, mieli niesamowitą frajdę! Instruktorzy w centrum wspinaczkowym było bardzo wyrozumiali dla wszystkich dzieci i profesjonalnie zajmowali się naszą grupą.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w McDonald’s, gdzie uczniowie zjedli ulubiony posiłek. Z pozostałych, środków własnych, zakupiono dzieciom batony.

Celem wycieczki zostały osiągnięte. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dzieci wróciły zachwycona i uśmiechnięte. Wyjazd ten należy zaliczyć do ciekawej i udanej formy spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Uczestnicy wycieczki nie sprawili żadnych kłopotów wychowawczych, postępowali zgodnie z regulaminem, właściwie odnosili się  do innych i opiekunów. Wycieczka zgłoszona była do Kuratorium Oświaty, a ufundowana prze Burmistrza Miasta Sierpc.