Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Ogólnopolska akcja „Podziel się posiłkiem”

W dniach 4 – 5 października 2013r. wolontariusze z naszej szkoły – uczniowie kl. V D po raz pierwszy wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Podziel się posiłkiem.”
            Dzieci pod opieką wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 oraz Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie” zachęcały sierpczan i nie tylko do podzielenia się swoimi zakupami z innymi. Łącznie zebrano 562 kg produktów oraz 70 litrów napojów.
            Zebraną żywność oraz napoje przywieziono do szkoły i przekazano najbardziej potrzebującym.
            Dzieci z naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowały się w akcję, za co należą się im i Ich rodzicom gorące podziękowania.
            Akcje charytatywne i działania wolontariatu w naszej szkole koordynują: p. Joanna Guzowska, p. Elżbieta Szczepańska, p. Ewa Tomaszewska, p. Aldona Tłusty.
            Mottem naszych działań są słowa Johanna Wolfganga Goethego:

„Zawsze bądź szlachetny.
Bądź do pomocy gotowy.”