Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Andrzejki w „Trójce”

„Listopad, gdy już kończy dzień
i gwiazdka się pokaże,
spotkamy się przy blasku świec
tak, jak tradycja każe.”

Takie słowa przyświecały 29 listopada 2012 roku uczniom „Trójki”, którzy już od wielu lat organizują szkolne andrzejki. W tym roku członkowie koła teatralno – recytatorskiego „Figielek” przygotowali specjalny program dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, które zostały zaproszone do „Trójki”.
       Cudne wróżki i wróżbici, cyganeczki, kominiarz i wiele, wiele innych postaci z magicznego świata odwiedziło szkołę. W przepięknej scenerii, w salonie wróżb andrzejkowych, przy dźwiękach nastrojowej muzyki Wróżki i Cyganki przepowiadały przyszłe losy przedszkolakom, uczniom „Trójki” oraz zainteresowanym paniom. Można było dowiedzieć się imię wybranka przyszłego, zawód wykonywany w przyszłości czy powróżyć z ręki. Nie zabrakło też kominiarza szczęście przynoszącego.
         Wróżbom i zabawie towarzyszył jak zwykle cel charytatywny. Uczniowie z klasy IVd upiekli mufinki z wróżbą, a otrzymane z ich sprzedaży pieniądze w kwocie 100 zł. przekazano na projekt „Szlachetna Paczka”.

Ponadto zebrano 648,57 zł.

Andrzejki przebiegły w miłej atmosferze. Wróżki bardzo się napracowały, ale było warto!

Teraz czekamy na spełnienie przepowiedni!......

„Niech wieczór ten obieca nam
dni piękne i los nowy,
niech spełnią się najlepsze z wróżb