Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Apel misyjny "Wy dajecie im jeść"

„Wy dajcie im jeść"

W czwartek, 07.11.2013 roku, w naszej szkole odbył się apel misyjny dla uczniów klas I-III pt: „Wy dajcie im jeść"  przygotowany przez dzieci z koła misyjnego. Mali aktorzy ukazały zebranym konieczność okazywania szacunku dla chleba, dzielenia się nim, by nikomu go nie zabrakło oraz zapoznały słuchaczy z warunkami i potrzebami ich rówieśników żyjących na innych kontynentach. Staraliśmy się też zachęcić uczniów do wspólnego działania na rzecz misji, by ich rówieśnicy mogli mieć, tak jak oni, dostęp do nauki i pomocy medycznej . Oprawę muzyczną zapewniła schola parafii farnej z ich opiekunem ks. Dawidem Witkowskim oraz naszą absolwentką Elżbietą Pestą. Mali „aktorzy” za swój występ otrzymali gromkie brawa od nauczycieli oraz kolegów i koleżanek.

Dzieci z koła misyjnego swój program przedstawiły też w kościele farnej i w klasztorze. Czynnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie loterii misyjne w farze, z której dochód został przeznaczony na potrzeby misjonarzy naszej diecezji.

Zofia Hołubicka
                                                                      Opiekun koła misyjnego