Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

15 kwietnia 2014 r. odbył się  apel poświęcony pamięci Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II z okazji zbliżającej się kanonizacji, pt.: ,,Ojcze Święty, pamiętamy…”

,,Świętość to miłość, wolność, prawda. Świętość, to pełnia szczęścia. Świętość to zjednoczenie z Chrystusem, który jest ,,Drogą, Prawdą i Życiem” – tymi słowami uczniowie klasy Va przywitali całą społeczność szkolną. Podkreślili: ,, Chcemy w ten sposób oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu. Pragniemy wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, że kochał dzieci i młodzież. Wiedział doskonale, czym biją nasze serca”.

Uczniowie obejrzeli kilkuminutową prezentację przypominającą postać Papieża, po której wsłuchali się w Jego piękne słowa, wypowiedziane w czasie 27- letniego pontyfikatu. Całość przeplotły wiersze o papieżu napisane i wyrecytowane przez uczniów. Nastrój zamyślenia i zadumy podkreśliły pieśni: Wystarczyła Ci sutanna uboga i ulubiona papieska pieśń oazowa: Barka.

Na zakończenie wszyscy usłyszeli: ,,Niech zatem czas, który przeżywamy zmobilizuje nas do modlitwy i naśladowania. Niech nie będzie to tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał! Niech nasza postawa - zakorzeniona w wierze, miłości - zaowocuje uczynkami życia autentycznie chrześcijańskiego!

Właśnie teraz będzie nam łatwiej, ponieważ mamy swojego orędownika w niebie. Możemy zawsze prosić Go o wsparcie. Ojcze Święty, jesteś naszym Świętym. Dziękujemy!

opracowała: Aldona Tłusty