Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Witaj Maj – Trzeci Maj!!!

Ósmego maja 2014r r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja.

Była to podniosła, patriotyczna uroczystość, w trakcie  której wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska , w krótkim przemówieniu wprowadziła  zgromadzonych uczniów    w temat spotkania.

Następnie uczniowie z klasy VId pod kierunkiem wychowawczyni  p. Małgorzaty Tyburskiej oraz nauczyciela historii p. Doroty Ossowskiej zaprezentowali interesujący montaż słowno-muzyczny. Znalazły się w nim ważne daty,  fakty historyczne dotyczących prac Sejmu Czteroletniego, charakterystyka wielkich twórców Konstytucji 3 Maja – króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Stanisława Małachowskiego, ideologa polskiego oświecenia Hugo Kołłątaja. Występujący uczniowie byli bardzo zaangażowani i przejęci, dlatego też ważne słowa brzmiały wyjątkowo wiarygodnie, np.

„.. Nauczmy się tego kraju na pamięć,

litera po literze, dzień po dniu,

co oczy po horyzont ogarniają,

co zdarzyć się może tylko tu.

W złocistym lipcu, czy zielonym maju,

Od wschodu słońca aż po nocy cień.

Nauczmy się tego kraju,

jednego w całym świecie jak własny dzień....”

Przekaz historyczny został wzbogacona dzięki prezentacji multimedialnej, która wszystkim bardzo się podobała. Całości dopełniła piękna dekoracja w barwach narodowych, wykonana pod kierunkiem p. Hanny Kalkowskiej.

Uroczystość stała się ważną lekcją historii dla uczniów klas IV-VI.