Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

APEL „DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM”

Dnia 18.10.2012 roku dzieci z klasy II b i II c należące do koła misyjnego, które przedstawiły  program  pt. „Dzieci pomagają dzieciom”. Gościnnie, jako narratorzy,  wystąpiły uczennice klasy VI d Kinga Pokorska i Joanna Szymańska. Odbiorcami tego występu byli uczniowie klas IV i V oraz ich nauczyciele. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się,  w jakich  warunkach żyją  ich rówieśnicy na innych kontynentach. Staraliśmy się też zachęcić uczniów do wspólnego działania na rzecz misji, by ich rówieśnicy mogli mieć, tak jak oni, dostęp do nauki i pomocy medycznej.  Mali „aktorzy” za swój występ otrzymali gromkie brawa od nauczycieli i starszych kolegów.
     21.10.2012 roku w kościele farnym odbyło się spotkania z Madzią Buczek, założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych. Dzieci. Występ uczniów  z koła misyjnego z pewnością ubogacił to niezwykłe spotkanie.
   Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów do przedstawienia.

Zofia Hołubicka
                                                                   Opiekun koła misyjnego