Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Tomcio Brygadzista w Trójce

- bezpiecznie w pobliżu budowy

Dnia 7 maja 2014 roku odbyło się spotkanie dla społeczności „Trójki”,  w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej  „Bezpiecznie na budowie”.
      Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego watro nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej, promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, była  firma Skanska.  Spotkanie miało formę teatrzyku, połączonego z piosenkami, wierszykami i  rymowankami. Bohaterowie przedstawienia: Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa w pobliżu przejścia dla pieszych i w pobliżu placu  budowy. Bajkowe postaci poprzez zabawę przekazali dzieciom niezwykle ważne tematy, związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem.
       Na koniec  spotkania wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci klas I - III, jak i uczniowie klas  IV – VI otrzymali opaski odblaskowe.  Mamy nadzieję, że będą z nich korzystać.
       Poprzez takie spotkania dzieci uwrażliwiają się na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w miejscach budowy, gdzie jest duże natężenie ruchu maszyn i pojazdów. Ważne jest, by już najmłodsze dzieci pamiętały o noszeniu elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo osób pieszych  na drogach. Dzięki takim odblaskom kierowca może zauważyć pieszego już z odległości 150 metrów, a nie z 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek pomoc.

Jolanta Wojda – pedagog