Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne

zalecana rozdzielczość:

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

zdjęcia: Jolanta Chyżyńska

23 października 2006 roku w bibliotece szkolnej miało miejsce spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.
       Gospodarzami imprezy byli członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki, a gośćmi honorowymi - będące już na emeryturze: pani dyrektor Barbara Zbierzchowska i pani dyrektor Stefania Głuchowska. W spotkaniu uczestniczyły też obecne panie wicedyrektor oraz przedstawiciele klas V-ych i VI-ych.
       Szkolni recytatorzy przedstawili  wiersze  nagrodzone  w konkursie "Moja szkoła ma 45 lat". Ich autorami są uczniowie "Trójki". Recytacje przywołały mnóstwo wspomnień,  którymi podzieliły się z uczniami zaproszone nauczycielki. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących ówczesnego systemu szkolnictwa, liczebności klas oraz imprez odbywających się  w szkole.
         Spotkanie powstało z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy: p. Jolanty Chyżyńskiej i pani Anny Ozimkiewicz.