Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

IV Powiatowy Konkurs języka Angielskiego Poezja
i Proza Anglojęzyczna
"CHARMING ENGLISH"

Dnia 26 kwietnia 2013r. o godzinie 900 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbył się IV  Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza Anglojęzyczna "CHARMING ENGLISH" przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego p. Elżbietę Kamińską i p. Elżbietę Szczepańską.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z dziewięciu szkół Powiatu Sierpeckiego, takich jak: Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku, Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym, Szkoła Podstawowa w Goleszynie, Szkoła Podstawowa w Gozdowie, Szkoła Podstawowa w Gójsku oraz Szkoła Podstawowa w Szczutowie.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Kategoria I: klasy I-III, w której udział wzięło 15 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:
I miejsce - Malwina Skrzyńska - Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Sierpcu
II miejsce - Szymon Olszewski - Szkoła Podstawowa w Goleszynie
III miejsce - Aleksandra Stahlke - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu

W kategorii II: klasy IV-VI udział wzięło 16 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku oryginału. Laureatami w tej kategorii zostali:
I miejsce - Weronika Puszcz - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
II miejsce - Sebastian Kościjański - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu
III miejsce - Agata Popis - Szkoła Podstawowa w Gozdowie

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej, serdecznej atmosferze.  Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych jak i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Natomiast nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.