Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna
"CHARMING ENGLISH"

Dnia 15 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się V edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna "CHARMING ENGLISH" objęta patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego p. Elżbietę Kamińską i p. Elżbietę Szczepańską. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z siedmiu szkół Powiatu Sierpeckiego.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach.

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło  15 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:
- Nadia Chochlińska Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Sierpcu
II  miejsce - Zuzanna Sałapat Szkoła Podstawowa w Osieku

- Zuzanna Budka Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym

W kategorii II: klasy IV-VI udział wzięło 13 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku angielskim.

Laureatami w tej kategorii zostali:
I miejsce - Weronika Puszcz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sierpcu

- Martyna Musińska  Szkoła Podstawowa w Osieku
- Jakub Wierzbicki Szkoła Podstawowa  w Goleszynie

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej i  serdecznej atmosferze.  Recytatorów oceniało zaproszone przez organizatorów niezależne jury. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych jak  i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy,  nagrody książkowe oraz drobne upominki. Członkowie jury otrzymali pisemne podziękowania za pracę w komisji konkursowej a nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.

Elżbieta Kamińska

Elżbieta Szczepańska