Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

,,Wesołe Mamy plus Jeden’’, czyli Dzień Dziecka w ,,Trójce’’

Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów naszej szkoły przygotowali dla swoich pociech wyjątkowy prezent – przedstawienie teatralne.

Praca nad baśnią  trwała cały rok, ale było warto, ponieważ inscenizacja zachwyciła widownię. W tym dniu aktorzy występowali trzykrotnie, bo wszyscy chcieli obejrzeć na scenie rodziców, którzy wcielili się w postacie ,,Królewny Śnieżki’’. Widownia – i ta najmłodsza, i ta nieco starsza chętnie włączała się do wspólnej zabawy, z zapartym tchem śledziła losy królewny i tańczyła z krasnoludkami i innymi baśniowymi bohaterami opowieści.

Rodzice – aktorzy zadbali nie tylko o warstwę słowną przedstawienia. Znane dialogi ożywały na szkolnej scenie dzięki kostiumom, przebogatej scenografii, oprawie muzycznej. Jak w prawdziwym teatrze żaden z tych elementów nie został pominięty.

Całoroczna wspólna praca nad inscenizacją baśni była doskonała okazją do lepszego poznania się rodziców z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. Każdy coś zyskał. Nauczyciele – opiekunowie nowe doświadczenie      w pracy z dorosłymi. Rodzice wynieśli przekonanie, iż mają swój udział w życiu szkoły, zaś nasi uczniowie otrzymali dobrą  zabawę i kolejny dowód na to, że rodzice są gotowi zrobić dla nich wszystko – nawet wystąpić na szkolnej scenie.

Przed aktorami jeszcze jeden występ na ,,Pikniku rodzinnym’’ w Trójce, na który serdecznie zapraszamy.

Obsada aktorska przedstawienia ,,Królewna Śnieżka’’:

-Anna Górecka - narrator

-Sylwia Skrzyńska – królowa / macocha / handlarka

-Kinga Wasylkowska – królewna

-Sławomir Kozłowski – król / gajowy / rycerz

-Marta Obczyńska – lustereczko

-krasnoludki: Marta Gajdkowska, Monika Kamińska, Katarzyna Kostrzewa, Wioletta Ostrowska, Anna Puszcz, Joanna Sobocińska;

-Grupa taneczna: Nadia Gajdkowska, Aleksandra Smykowska, Natalia Sobieszek;

-Werbliści: Jakub Kasperowski, Mateusz Turalski;