Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Dzień Flagi  w ,,Trójce’’

Dzień Flagi to święto, które od dziesięciu lat w Polsce, a sześciu w naszym mieście, jest obchodzone uroczyście. Jak co roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w to biało – czerwone, sierpeckie świętowanie. Wszystko było starannie przygotowane i zaplanowane, dlatego tworzyliśmy barwny korowód, na czele którego znalazło się tradycyjne logo szkoły oraz logo w postaci dużej, biało – czerwonej piłki. Kolejne symbole narodowe niesione dumnie przez uczniów to orzeł i kilkumetrowa flaga narodowa.

Miejscem zbiórki był Plac Europejski. Stamtąd, przy dźwiękach naszych werblistów, przemaszerowaliśmy ulicami Sierpca, wzbudzając zaciekawienie, radość i podziw mieszkańców miasta. W promieniach słońca, choć w chłodnym, rześkim powietrzu, dotarliśmy na stadion miejski, gdzie uczestniczyliśmy w krótkiej modlitwie w intencji Ojczyzny.

Coraz bardziej odczuwalne zimno spowodowało, że wiele zaplanowanych ,,punktów programu” ulegało skróceniu. Wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o historii święta,
a uczniowie wzięli udział w krótkim konkursie wiedzy o historii i współczesności Polski. Drużyny szkół wyruszyły na bieg patrolowy ulicami Sierpca. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. Każda placówka zaprezentowała się w krótkim występie. Uczniowie ,,Trójki” wystąpili w specjalnym, bardzo widowiskowym układzie choreograficznym. Z myślą o najmłodszych sierpczanach przygotowano wiele atrakcji, m.in. przekąski z grilla, cukrową watę i co najważniejsze –zjeżdżalnie.

Włączając się w obchody Dnia Flagi zaświadczamy o naszym przywiązaniu do własnego państwa, jego historii i tradycji. Uczymy również należnego szacunku dla symboli narodowych oraz godnego wyrażania radości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Na ten szczególny dzień nasi uczniowie przygotowali piosenkę, której fragment brzmi:

„Zakwitło dziś majowe święto,
pięknymi polskimi barwami.
Szumi radośnie biel i czerwień,
nad szkołą i nad ulicami.

Biało – czerwona flaga szumi,
każdy z Polaków bardzo dumny.
Bardzo kochamy barwy te,
do których serce aż się rwie…”