Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

III Edycja Dnia Języka Ojczystego  w „Trójce”

objęta Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
 iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Mikołaj Rej

13 lutego 2014r. w naszej szkole uroczyście obchodzono przypadający na 21 lutego Dzień Języka Ojczystego. Kolejną, trzecią już edycję, otworzyła pani Dyrektor Szkoły – Grażyna Krawczyńska. Pomysłodawczynią obchodów  Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole była Pani Jolanta Chyżyńska – obecnie wicedyrektor szkoły, która również przybyła na otwarcie.  Grupa dziewcząt z koła teatralno – recytatorskiego „Figielek” uświetniła obchody krótkim występem artystycznym.
        Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o język polski trzeba dbać na co dzień,  a nie tylko od święta. Język jest zjawiskiem żywym, wciąż się zmienia i wskutek tego my wszyscy, posługujący się nim, stajemy się jego współtwórcami. Dlatego też taka lekcja polskiego przydaje się każdemu.
        W tym roku mogli sprawdzić się uczniowie klas V i VI, którzy pod czujnym okiem językoznawców – uczniów klas VI rozwiązywali krzyżówki frazeologiczne, odgadywali przysłowia, dopisywali brakujące końcówki wyrazów oraz wybierali poprawne formy wyrazów. Organizatorki przygotowały siedem punktów językowych z mnóstwem ćwiczeń z zakresu fleksji, frazeologii czy ortografii. Była też miła rozrywka – gry językowe – Scrabble czy Tabu.
       Mamy nadzieję, że taki jeden dzień w roku jest doskonałą okazją do popularyzowania piękna mowy ojczystej, kultury językowej oraz zachętą do pięknego wypowiadania się na co dzień. Oprócz tego to przecież dobra zabawa!
        Język polski da się lubić! Trzeba tylko chcieć!
       Obchody Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole były, mamy nadzieję, udane. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane zadania.
       Ojczyzną jest język, więc dbajmy o niego. Starajmy się nie tylko pisać, ale też mówić poprawnie!

Organizatorzy:
Joanna Guzowska