Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dzień Kobiet

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez róż” – dekoracje z powyższym hasłem mogli podziwiać wszyscy uczestnicy uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Odbyła się ona 8 marca 2012 roku o godzinie 1430 w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Oczywiście najliczniej przybyły kobiety związane z „Trójką”. Nie zabrakło także zaproszonych gości, a wśród nich dyrektora Leonium ks. Stanisława Zarosy. W imieniu zgromadzonych panów złożył gorące życzenia, szczególnie ciepłe słowa skierował do pań – emerytek, które zgodnie z wieloletnią tradycją licznie przybyły na spotkanie. Część artystyczna pod wymownym tytułem „Od Ewy do teraźniejszości” zachwyciła wszystkich. Scenki przedstawiające relacje damsko – męskie na przestrzeni wieków rozbawiły do łez. Podziwiano Adama i Ewę, jaskiniowców, parę z czasów starożytnych, Apaczów z indiańskiej wioski oraz współczesnego chłopca i dziewczynę. Młodzi aktorzy wystąpili w pięknych kostiumach. Liczny zespół wokalny oraz solistki Tatiana Waśko i Oliwia Kratkowska zadbali o oprawę muzyczną widowiska. Teksty piosenek dostarczyły gościom wielu wzruszeń. Na zakończenie zaprezentowali się szerszej publiczności zwycięzcy szkolnego konkursu „Odkrywamy talenty” między innymi zdobywca I miejsca szóstoklasista Piotr Wojda, który z prawdziwą wirtuozerią zagrał na pianinie. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska podziękowała osobom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości i zaprosiła na gorący poczęstunek.

Mamy nadzieję, iż ta niezwykła tradycja w Szkole Podstawowej nr 3 będzie kontynuowana i spotkamy się za rok, aby… posłuchać znów różnych opinii o kobietach nawet tych ironicznych np. „Od kiedy zjawiła się baba na orbicie, nawet już tam w niebie trudno być aniołem”.