Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…

Jak co roku 8 marca to miła okazja, aby spotkać się i przekazać wszystkim Paniom, tym najmłodszym i tym nieco starszym, słowa zachwytu, podziękowań i życzeń.
W dniu 6 marca 2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Na początku Pani Dyrektor Grażyna Krawczyńska powitała wszystkich i zaprosiła do wspólnego świętowania. Jak zawsze koło teatralne ,,Figielek’’ zachwyciło gości swoim występem. Część artystyczną uświetnił istniejący od niedawna szkolny chór. W kawiarnianej scenerii, słowami wierszy, piosenkami i tańcem, ,,aktorzy’’ wyrażali podziw wobec kobiet za doskonałe łączenie wielu życiowych ról. Dziękowali za łagodność i dobro. Nie zabrakło również słów „ciepłej” ironii wobec stereotypów na temat kobiet.

Młodzi mężczyźni zapoznali wszystkich z wynikami ankiety na temat: Dlaczego na świecie są kobiety?

- Żeby nas budzić rano, bo człowiek sam nie wstanie.

- Żeby przyszywać dla nas guziki, bo człowiek sam nie przyszyje.

- Żeby się o nas troszczyć, żeby nas osłaniać i żeby… zadawać mężczyznom okropnie trudne pytania.

Słowa, które płynęły ze sceny jak klamrą zamykał wers znanej piosenki „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”,  który stanowił element wyjątkowo pięknej dekoracji. Obecny na spotkaniu Pan Burmistrz Jarosław Perzyński złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. Podzielił się również refleksją, iż jego dzisiejsza obecność w Trójce przywołuje miłe wspomnienia sprzed 21 lat.

Mamy nadzieję, że za rok, w marcowy dzień spotkamy się znów w murach naszej szkoły.