Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2011r. o godz.14.00 w naszej Trójce  odbyła się podniosła uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli znakomici goście: pan burmistrz Marek Kośmider, naczelnik wydziału oświaty pani Joanna Bilska oraz inspektor tegoż wydziału pan Marek Zdrojewski, a także przedstawiciele lokalnej prasy i telewizji. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, pani dyrektor Grażyna Krawczyńska przywitała serdecznie  zebranych: gości, nauczycieli - emerytów, członków Rady Pedagogicznej, pozostałych pracowników szkoły oraz uczniów. Złożyła wszystkim  gorące życzenia. Następnie głos zabrał  pan burmistrz, który podziękował pedagogom za codzienny trud nauczania. W krótkim wystąpieniu przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Piotrowska w imieniu rodziców podkreśliła blaski i cienie pracy z dziećmi oraz życzyła cierpliwości i wytrwałości na co dzień.

Wyjątkowe powody do zadowolenia miała tego dnia pani Małgorzata Sajewska, nauczycielka klas I-III, która otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Sierpc. Pan Marek  Zdrojewski zaprezentował dorobek pani Małgorzaty. W szczególności podkreślał jej zaangażowanie w pracę z zuchami, wolontariat, znaczące osiągnięcia jej podopiecznych w licznych konkursach

W dalszej kolejności wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

Nauczyciele nagrodzeni to: p. Alina Stawiska, p. Barbara Woźnicka, p. Jolanta Chyżyńska, p. Barbara Agacińska-Łukasiak, p. Grażyna Fydrychowicz, p. Zofia Hołubicka, p. Elżbieta Kamińska, p. Jarosław Kinecki, p.  Elżbieta Szczepańska ,                 p. Dariusz Szymański, p. Ewa Zdziemborska,

Nagrodzeni pracownicy obsługi to: p. Iwona Pietrzykowska, p. Bogusław Zalewski,       p. Agnieszka Kluczewska, p. Elżbieta Maszerowska, p. Renata Witczak, p. Małgorzata Żuchowska, p. Agnieszka Klinikowska.

Po tym  wyjątkowo oficjalnym fragmencie uroczystości,  nadszedł czas na część artystyczną, w której wystąpili członkowie koła teatralno-recytatorskiego  „ Figielek”, zespół wokalny i zespół cheerleaders. Uczniowie bardzo wiarygodnie wcielili się w role nauczycieli różnych specjalności, ilustrując w ten sposób różne aspekty pracy pedagogów. Nie obyło się oczywiście bez odpowiedniej dawki dobrego humoru. Po występach uczniów,  zebrani udali się na poczęstunek  do stołówki szkolnej. Na szczególne podkreślenie zasługuje bardzo liczny udział nauczycieli – emerytów w uroczystości. Wspomnieniom   i  rozmowom nie było końca.