Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

„Ile barw
uzbierał motyl
i róża dorodna
- tyle życzeń
szczerozłotych
proszę przyjąć
od nas”.

14 października 2013 roku w Szkole  Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich nauczyciele – emeryci, ludzie szczególnie związani z „Trójką”. Swoją  obecnością zaszczycili nas ks. dziekan Andrzej Więckowski, prezes ZNP -  p. Teresa Domagalska, p. Wojciech Jaworowski – radny Rady Miasta oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Wśród obecnych nie zabrakło również licznie zgromadzonych rodziców, jak i uczniów, którzy tego dnia chcieli wypowiedzieć i wyśpiewać swoim nauczycielom słowa wdzięczności i podziękowań. Wyjątkowego i uroczystego charakteru nadała spotkaniu obecność pocztu sztandarowego szkoły oraz pierwszy występ werblistów.
            Na początku  dyrektor szkoły p. Grażyna Krawczyńska powitała gości oraz skierowała życzenia do nauczycieli i pracowników placówki. Podziękowała wszystkim za trud, poświęcenie i zaangażowanie, za sumienność i skromność zawodową oraz rozwijanie zainteresowań i twórczych inicjatyw. Następnie złożyła gratulacje odznaczonym i wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.
            Medal Złoty za Długoletnią Służbę został przyznany panu Bogusławowi Zalewskiemu, zaś Medal Srebrny za Długoletnią Służbę przyznano:
- p. Mirosławie Fierce
- p. Grażynie Fydrychowicz
- p. Joannie Guzowskiej
- p. Jarosławowi Kineckiemu
             Pani Dyrektor poinformowała, że uroczystego odznaczenia dokona Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w dniu 17 października w Płocku.

Pani Grażyna Krawczyńska przedstawiła również nauczycieli, którym w tym roku szkolnym przyznano Nagrody Burmistrza Miasta Sierpc. Odznaczone to panie Anna Kazimierowska oraz Barbara Woźnicka. Nagrody zostały wręczone w dniu 14 października w CKiSZ podczas koncertu „Kartka z pamiętnika”.

Nagrodą Dyrektora Szkoły uhonorowano nauczycieli:

- p. Ewę Chyżyńską
- p. Grażynę Fydrychowicz
- p. Elżbietę Kamińską
- p. Małgorzatę Sajewską
- p. Krystynę Szczęsną
- p. Aldonę Tłusty
- p. Małgorzatę Tyburską
- p. Annę Żuławnik

oraz pracowników administracji i obsługi:

- p. Aleksandrę Cież
- p. Agnieszkę Klinikowską
- p. Antoniego Kluczewskiego
- p. Renatę Witczak
- p. Bogusława Zalewskiego

Po wręczeniach nagród pani dyrektor Jolanta Chyżyńska odczytała listy i życzenia skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepło zabrzmiały życzenia od p. Dyrektora Józefa Ziemkiewicza.
        Wreszcie przyszedł czas na słowa wdzięczności od najmłodszych, tych, którzy nadają sens naszemu trudowi i poświęceniu. Najcenniejszymi z uczniowskich życzeń były słowa podziwu skierowane do nauczycieli, wyrażające prawdę, że w szkole:

„Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
              by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy.
              Nauczyciel to potrafi bez wyjątku aż do piątku,
              no a za to od nas szóstka się należy”.

Uroczystość uhonorowania nauczycieli i pracowników administracji medalami za długoletnią służbę dla oświaty