Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dzień Otwarty w "Trójce"

"W naszej szkole uczysz się i na wycieczki
jeździsz wszędzie,
tutaj nie nudzisz się, o nie!
Gdzie Ci lepiej, mały przyjacielu, będzie!"

W sobotę, dnia 02.03.2013 roku "Trójka" otworzyła podwoje przed najmłodszymi sierpczanami i ich rodzicami. Właśnie wtedy odbył się "Dzień Otwarty".
     W sali gimnastycznej przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Grażyna Krawczyńska. Dokonała prezentacji placówki: oferty edukacyjnej, zajęć pozalekcyjnych i form pracy z uczniami. Podkreśliła, iż nadrzędnym celem działalności szkoły jest troska o wszechstronny rozwój i dobro dziecka. Potwierdzeniem tego są realizowane w tym roku szkolnym projekty - "Szkoła przyjazna sześciolatkowi" i "Sierpeccy badacze". Kolejnym punktem spotkania były występy uczniów naszej szkoły. Mali aktorzy zaprosili do Krainy Baśni na spotkanie z Jasiem i Małgosią, Czerwonym Kapturkiem, Kubusiem Puchatkiem i Pszczółką Mają. Potem nadszedł czas na popisy taneczne w wykonaniu chearleaders. Zwieńczeniem była piosenka w wykonaniu uczennicy klasy V. Po występach w sali gimnastycznej czekała na dzieci moc atrakcji, m.in. zabawy z chustą, biegi w workach, rzuty do kosza.
     Potem przyszła kolej na zwiedzanie szkoły. Rodzice i dzieci mieli okazję poznać bazę lokalową „Trójki”: kolorowe i nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, salę zabaw, świetlicę, pracownie komputerowe.
     Swoje umiejętności pokazały również panie kucharki, serwujące gościom pachnące świeżymi truskawkami przepyszne naleśniki.
      Mamy nadzieję, że mimo krótkiego pobytu u nas rodzice doszli do wniosku, że „Trójka” jest szkołą, której można powierzyć wychowanie i edukację swojego dziecka.