Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Dzień Otwarty - „Trójka” szkołą odkrywców talentów !!!

„Trójka” szkołą odkrywców talentów – z tym pozornie górnolotnym stwierdzeniem na pewno zgodzi się każdy uczestnik Dnia Otwartego w Szkole Podstawowej nr 3.

Siódmego lutego 2015r. wszyscy zainteresowani ofertą edukacyjną „Trójki” mogli ją poznawać. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, pracownicy stołówki stawili się w komplecie na swoich stanowiskach pracy.

Już w progu placówki kandydatów na uczniów, ich rodziców i członków rodzin ciepło witali  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wręczali pamiątkowe identyfikatory z pluszowym misiem oraz niezwykle barwny folder o szkole. Równie chętnie wchodzący witali się z Myszką Miki.

Atrakcje, atrakcje, atrakcje – to niewątpliwie słowo klucz tego niezwykłego dnia. Adresowane były one do dzieci, ale także do ich rodziców, którzy pragną dokonać właściwego wyboru dotyczącego ścieżki edukacyjnej swoich pociech.

Na początku wszystkich przybyłych zaproszono do sali gimnastycznej. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska przywitała serdecznie oficjalnych gości. Byli to: przewodnicząca Rady Miasta p. Barbara Wierzbicka, wiceprzewodniczący  Rady  Miasta  p. Dariusz Malanowski, naczelnik  Wydziału  Oświaty p. Joanna Bilska, inspektor p. Marek Zdrojewski, radni: p. Wiesław Rypiński, p. Wojciech Jaworowski, p. Zbigniew Długokęcki oraz dyrektorki przedszkoli p. Anna Pniewska, p. Jolanta Golatowska, radny powiatu p. Wojciech Rychter, prezes ZNP p. Teresa Domagalska, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 p. Tomasz Kowalski, p. Adrian Kowalski dyrektor szkoły tańca „Art Dance”, a także redaktor naczelna nowej, lokalnej gazety p. Anna Matuszewska i przedstawicieli telewizji kablowej.

Mimo licznej grupy gości oficjalnych i tak najważniejsze  były  dzieci i ich rodzice. To specjalnie dla nich przygotowano prezentację multimedialną oraz występy artystyczne.

W trakcie prezentacji pani dyrektor zwróciła szczególną uwagę na priorytety naszej szkoły, która jest nowatorska, otwarta na środowisko lokalne i bezpieczna.

Podkreśliła szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, nowoczesną bazę, wielofunkcyjne obiekty sportowe, system motywowania uczniów, działalność charytatywną i wolontariat. Zaprezentowała również wysokie wyniki sprawdzianu trzecioklasistów i szóstoklasistów, co świadczy o efektywności procesu dydaktycznego. Bardzo trafne wydaje się hasło, które zakończyło prezentację : „ Wybór Szkoły Podstawowej nr 3 to strzał w dziesiątkę”.

W dalszej kolejności pani Bogumiła Rzeszotarska poprowadziła część artystyczną, zapowiadając występy uczniów wyróżnionych w czasie szkolnego show „Odkrywamy talenty”. Byli wśród nich śpiewający, tańczący, grający na perkusji. Wszystkie prezentacje bardzo się podobały, ale szczególnie gromkie brawa otrzymali uczniowie klasy IIa, którzy zatańczyli krakowiaka w strojach ludowych, a lajkonik był po prostu rewelacyjny i zrobił furorę. Wystąpiły także cheerleaderki oraz pary taneczne ze szkoły tańca.

Następnie uczestników zaproszono na dużą salę gimnastyczną, gdzie przygotowano dla dzieci gry i zabawy ruchowe. Były tory przeszkód, rzut piłką do kosza, skoki na dużych piłkach oraz wspólna zabawa z chustą animacyjną.

Potem przybyli goście zwiedzali klasopracownie w całym budynku, podziwiali ich wyposażenie, mogli uczestniczyć w różnych zabawach i zajęciach  edukacyjnych. Bardzo głośny, dziecięcy śmiech rozbrzmiewał w sali zabaw, milusińscy szaleli w kolorowych kulkach, otrzymywali różnokształtne baloniki, które specjalnie dla nich przygotowywały wolontariuszki z Leonium, szkoły zaprzyjaźnionej z Trójką. Także one malowały dziecięce buźki w urokliwym, bajkowym zamku, po którym przechadzały się „prawdziwe” księżniczki i królewny w różowych sukienkach.

Po takim wysiłku przyszedł czas na słodki poczęstunek , panie kucharki upiekły dla wszystkich słodkie babeczki z budyniem i bitą śmietaną oraz robiły watę cukrową.

Zabawa, radość, ciekawość – wierzymy, że będą to pierwsze skojarzenia dzieci z naszą szkołą. Mamy także nadzieję, iż ich rodzice zobaczyli i usłyszeli wiele argumentów, które potwierdziły słowa pani dyrektor Grażyny Krawczyńskiej o szkole jako placówce nowatorskiej, otwartej na środowisko lokalne i bezpiecznej. Po latach będą mogli stwierdzić, że wybór Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu to był strzał w dziesiątkę.