Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dzień Patrona

28 maja 2012r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 3  miało miejsce niecodzienne wydarzenie – Dzień Patrona. Minęło już pięć lat od chwili, w której ksiądz Jan Twardowski patronuje naszej placówce.

W uroczystości wzięli udział znakomici goście, między innymi: burmistrz miasta p. M. Kośmider, przedstawiciele Rady Miasta w osobach p. K Czermińskiego, p.  A. Malinowskiego, p. W. Mielczarka, p. W. Jaworowskiego, a także ksiądz dziekan A. Więckowski oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół: ks. S. Zarosa, p. H. Kurta, p. E. Sigiel, p. H. Nagórek.

Zaczęło się bardzo podniośle i uroczyście od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor A. Stawiska. Powitała serdecznie przybyłych gości,  przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów. Przypomniała kolejne  wydarzenia, które miały miejsce 24 maja 2007r. Podkreśliła udział w uroczystości nadania imienia wielu ważnych osobistości, np. biskupa R. Marcinkowskiego, a także zagranicznych przedstawicieli szkół z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii, które wspólnie z naszą szkołą realizowały projekt SC

„Życie w Europie- jak widzą to nasze dzieci?”. Zwróciła uwagę, na wydanie jubileuszowe gazetki „ Trójka z klasą”, w której zaprezentowano najważniejsze działania i projekty podejmowane w „ Trójce” w ostatnich latach , a także zamieszczono w niej sukcesy uczniów w najróżniejszych dziedzinach, począwszy od osiągnięć naukowych, sportowych,  a skończywszy na działalności charytatywnej. Goście otrzymali powyższą publikację jako drobny upominek na powitanie.

Następnie w formie prezentacji multimedialnej przypomniano sylwetkę patrona ks. Jana Twardowskiego, znalazło się w niej kalendarium życia poety, tytuły popularnych  utworów oraz najciekawsze sentencje.

Oczywiście na spotkaniu o takim charakterze, nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Scenariusz o bardzo wymownym tytule „ Elementarz ks. Jana dla najmłodszego, średniaka i starszego” oparto o wybrane utwory księdza Jana, które pięknie recytowali uczniowie. Całość wzbogacono piosenkami, uczennica klasy O Oliwka Meler zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem utworu „ A ja mam psa”, goście poprosili o bis.

W dalszej kolejności  odpowiedzialni nauczyciele  przedstawili uczniów, którzy zostali laureatami szkolnego konkursu plastycznego i recytatorskiego tematycznie związanymi z sylwetką naszego patrona. Wyróżnione dzieci z rąk dyrekcji otrzymały dyplomy i nagrody.

Na zakończenie głos mogli zabrać zaproszeni goście. Chętnie wypowiedzieli się pan burmistrz M. Kośmider, ks. dziekan A. Więckowski oraz dyrektor „ Leonium” ks. S. Zarosa.

Uroczystość była wspaniała  i na pewno na długo zapadnie w pamięci jej uczestników.