Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Dzień Pluszowego Misia

25 listopad to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku, po raz pierwszy, w bibliotece szkolnej zorganizowano uroczyste obchody tego święta. Zaproszeni goście to uczniowie zerówki. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów-bohaterów literackich i filmowych oraz zapoznanie uczniów z wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi.

Przygotowano gazetkę, wystawkę maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach. Dzieci z  zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” oraz obejrzały filmy o Colargolu i misiu Uszatku. Atrakcją spotkania były konkursy: „Portret misia”, „Niedźwiedzie łapy” - dzieci zbierały groszki w wielkiej „misiowej rękawicy”.

Urozmaiceniem spotkania były pląsy i tańce. Uczniowie razem z wychowawczyniami panią Ewą Chyżyńską i panią Anną Żuławnik tańczyli w rytm piosenek „Niedźwiadek” i „Misiowe tańce”. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał „małe conieco”, czyli słodki poczęstunek oraz kolorowankę tematyczną.

Imprezę przygotowały i prowadziły uczennice z klasy IVa, IVc, Va, Vc, które należą do Koła Przyjaciół Biblioteki.

Anna Ozimkiewicz