Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia 2014

„Czy to jutro, czy to dziś,  wszystkim jest potrzebny miś” - hasło to było przewodnim motywem tegorocznego spotkania uczniów klas 0a,b,c,d z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, które już po raz drugi odbyło się w bibliotece szkolnej. Imprezę przygotowały i poprowadziły uczennice z kl.Va i VIa, które należą do Koła Przyjaciół Biblioteki. Zapoznały swoich młodszych kolegów z historią Dnia Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz przedstawiły sylwetki misiów – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i misia Yogi. Dzieci z zainteresowaniem oglądały gazetkę, wystawkę maskotek i książek o misiach i niedźwiedziach oraz film o misiu Uszatku. Ilość zadawanych pytań i trafność odpowiedzi świadczyła o ogromnym zaangażowaniu maluchów. Atrakcją spotkania były konkursy, pląsy i „misiowe tańce”. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe conieco”, czyli słodki poczęstunek oraz kolorowankę tematyczną. Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.