Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

„Uczymy  się kochać ludzi”

Ta myśl towarzyszyła imprezie integracyjnej zorganizowanej 29 października 2013r. z okazji Dnia Wolontariatu.
           Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, a patronat nad nią objęli: Burmistrz Miasta Sierpc, Starosta Sierpecki, Stowarzyszenie „Szansa na życie”. Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół nr 1.
         Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się m.in.: p. Marek Kośmider, p. Jan Laskowski, poseł na Sejm RP – p. Piotr Zgorzelski, p. Michał Twardy – dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, dyrektorzy sierpeckich placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Miejskiej oraz sierpeccy wolontariusze.
         Dzień Wolontariatu to doskonałe spotkanie łączące ludzi i ich problemy, pokazujące, ile siły i energii mają na co dzień Ci, którzy pomagają innym.
       Uczniowie sierpeckiej „Trójki” również zaznaczyli swoją obecność. Klasa V D zaprezentowała krótki program artystyczny zwracający uwagę na ideę wolontariatu w szkole.

Dzieci przekonywały, że:

„Najcenniejszym skarbem naszym
jest radość wypisana na czyjejś twarzy.
Ona przecież tak niewiele kosztuje,
a jednak jest bezcenna – jej się nie kupuje!”

W krótkiej prezentacji multimedialnej znalazły się najważniejsze akcje charytatywne, w których szkoła brała udział lub je inicjowała.
        Występ „Trójki” zakończył rewelacyjny i profesjonalny pokaz w wykonaniu grupy cheerleaders, który zachwycił publiczność.
       Wielką niespodzianką dla szkoły było wyróżnienie nas oraz uczniów klasy V D w konkursie na Super Wolontariusza 2013 roku. Tego nikt się nie spodziewał!
         Każdy uczeń kl. V D otrzymał symboliczny znaczek z napisem SUPER WOLONTARIUSZ, a klasa – honorowy tytuł: SUPER WOLONTARIUSZ za całoroczną pracę wolontariacką  na rzecz osób potrzebujących. Dzieci były dumne i szczęśliwe, gdy znaczki wręczali im: p. Burmistrz, p. Starosta i p. Piotr Zgorzelski – poseł na Sejm RP.
       Tytuł SUPER WOLONTARIUSZ to nie tylko nagroda, to przede wszystkim ogromne zobowiązanie. Dlatego też nie przestajemy działać, ale poszerzamy nasze akcje poza szkołę. Pragniemy nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem „Szansa na życie” i Powiatowym Domem Dzieci w Szczutowie. Dzieciaki mają mnóstwo pomysłów i dużo energii, którą trzeba wykorzystać.
       Praca na rzecz Wolontariatu to szkoła życia, charakteru. To nauka odpowiedzialności zespołowej, to ćwiczenie swojej woli, cierpliwości i życzliwości. W zamian za niewielką pomoc czy wsparcie można otrzymać dar bezcenny – uśmiech i radość drugiego człowieka, a to daje siłę i energię do działania. Wierzymy, że to, co robimy i będziemy robić, ma sens!

„Nie chcemy być egoistami i myśleć tylko o sobie.
Chcemy zrobić coś, o czym każdy z Was opowie.
Pragniemy zostawić po sobie promyk radości
i nutkę błahej nadziei,
by każdy mógł kochać,
by każdy mógł śnić,
by każdy po prostu mógł beztrosko żyć.”

Jak pisał Mikołaj Gogal:

„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając o sobie, zaczyna żyć dla innych.”

Właśnie dlatego, że warto robić coś dla innych, chcemy dzielić się życiem i szczęściem  z innymi.
           Sukces klasy V D i szkoły nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie, życzliwość i nieoceniona pomoc Dyrekcji oraz Rodziców uczniów, którzy zawsze chętnie angażują się w przeróżne prace społeczne.
            Gorące podziękowania kierujemy też do: p. Anny Chmielewicz i p. Wojciecha Rychtera, którzy wspierają nasze działania, a przed wszystkim nieustannie motywują do pracy, angażując się całym sercem.
        Podziękowania należą się również: p. Aleksandrze Modrzejewskiej, p. Elżbiecie Szczepańskiej, p. Arturowi Tyndorfowi, p. Monice Wojciechowskiej, którzy włączyli się w przygotowanie programu na Dzień Wolontariatu.

Joanna Guzowska