Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu

09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

,,Trójka" zaprasza w swoje progi

18 lutego 2012 roku gościliśmy najmłodszych sierpczan wraz z opiekunami. Byli to pięcio - i sześciolatkowie, wychowankowie przedszkoli, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zechcieli spędzić z nami sobotnie przedpołudnie. Rodzicami i dziećmi kierowała chęć poznania nowej szkoły i nauczycieli.
  Początkowa część spotkania odbyła się w małej sali gimnastycznej, w której przygotowano piękną, okolicznościową dekorację. Gości powitała Dyrektor placówki - Pani Grażyna Krawczyńska, która zapoznała z harmonogramem Dnia Otwartego oraz przedstawiła ofertę ,,Trójki", czyli to wszystko, co od lat wspomaga nasze działania i służy wszechstronnemu rozwojowi i dobru dziecka. Potwierdzeniem i wzbogaceniem wypowiedzi Pani Dyrektor była prezentacja, której myśl przewodnia brzmiała ,,Bawimy się ucząc, uczymy się bawiąc". Niemałą atrakcją okazały się występy naszych uczniów, którzy zostali nagrodzeni w szkolnym show ,,Odkrywamy talenty". Nie zabrakło również popisów zespołu cheerleaders. Pojawienie się młodych artystów na szkolnej scenie świadczy o tym, że dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów i ich zainteresowań.
   Pani Dyrektor zaprosiła przedszkolaków i ich opiekunów do wspólnej zabawy w dużej sali gimnastycznej. Następnie nauczyciele klas I - III zaproponowali gościom zwiedzanie II piętra szkoły, czyli miejsca, gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne. Kolorowy, estetyczny wygląd oraz nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych wzbudziły w zwiedzających niemały podziw. Największą jednak radość sprawiła dzieciom sala zabaw, stworzona w ramach programu ,,Radosna szkoła".
    Gości obdarowano drobnymi upominkami - z myślą o rodzicach przygotowano okolicznościowy, interesujący folder, zaś dzieci otrzymały pamiątkowy ,,medal" z logo ,,Trójki". Na najmłodszych czekał jeszcze słodki poczęstunek.
      Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 stworzył okazję do lepszego poznania naszej szkoły. Goście obejrzeli bazę lokalową naszej placówki, poznali ludzi tu pracujących, którzy tworzą klimat i kontynuują wypracowaną przez lata, docenioną przez wielu sierpczan dobrą tradycję szkoły. Wierzymy, że to spotkanie pomoże dzieciom i ich rodzicom podjąć ważną decyzję dotyczącą wyboru szkoły.

,,Trójka" serdecznie zaprasza!