Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Ferie zimowe w „Trójce”

W tym roku szkolnym ferie zimowe rozpoczęły się najpóźniej, bo dopiero 15 lutego. Wszyscy bez wyjątku cieszyli się na upragniony odpoczynek. Nasza szkoła zaproponowała różnorodne formy spędzania ferii w szkole.
     Tegoroczne zimowiska miały charakter otwarty. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą ferii  i sami decydowali, kiedy i na jakie zajęcia przyjdą. Wszyscy nauczyciele, którzy pracowali z dziećmi, przygotowali bardzo interesujące zajęcia.
     Odbyły się dwie wycieczki: dla uczniów klas I – III – do Stróżewka, a dla uczniów klas IV – VI - do Torunia. W czasie tych wycieczek dzieciaki świetnie się bawiły i wróciły bardzo zadowolone.
     W szkole przygotowane były: zajęcia świetlicowe, sportowe, informatyczno – fotograficzne, a także warsztaty teatralne. Zorganizowano również przygotowanie do egzaminu szóstoklasisty, które obejmowało język polski, matematykę i przyrodę.
      Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bardzo chętnie korzystały z różnych form zajęć przygotowanych przez nauczycieli.
     W czasie ferii odbyły się również spotkania z przedstawicielami: Policji, Straży Pożarnej oraz Sanepidu. Pracownicy w/w instytucji bardzo ciekawie poprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w czasie spędzania czasu wolnego, zagrożeń spowodowanych przez nieuwagę i nieostrożność oraz zdrowego stylu życia. Dzieciaki brały udział w dyskusji, rozwiązywały testy i na pewno wiele się nauczyły.
     Mamy nadzieję, że tegoroczna akcji zimowa w szkole zaspokoiła potrzeby naszych uczniów i pomogła rodzicom w zapewnieniu choć częściowej opieki nad dziećmi. Na pewno się nie nudzili i miło spędzili czas.
     Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku w drugim tygodniu ferii.