Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

Dnia 29 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury i Sztuki odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Sierpcu. Celem festiwalu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów tematyką zdrowia, zainspirowanie do poszukiwania treści prozdrowotnych, aktywizowanie środowisk szkolnych oraz pokazanie w formie piosenek, w jaki sposób należy dbać o własne zdrowie. Festiwal poprowadziła pani Teresa Malinowska z Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej w Sierpcu z panem Sławomirem Szałkuckim.

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu była pani  Anna Kalata, twórczyni Programu 3 X CIT, była minister Pracy i Polityki Społecznej. Skutecznie zachęcała dzieci i młodzież do zdrowego stylu życia tj. racjonalnego odżywiania się i uprawiania sportu, by już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach naturalną potrzebę ruchu i chęć dbania o kondycję fizyczną.   Zwycięzców Festiwalu w kategorii szkół podstawowych wyłoniło jury w składzie: Teresa Malinowska, Maria Gołębiewska, Danuta Peda, Katarzyna Jaroszewska, Agnieszka Zdziarska.  Grupa dziewcząt z klasy VI d  została przygotowana przez panią pedagog Jolantę Wojdę . Były to uczennice: Julia Rokitowska, Kinga Górniak, Izabela Rybacka,  Paulina Bukowska i Kinga Jułkowska. Zaśpiewały piosenkę  pt. „Zdrowie jest najważniejsze” do znanej melodii zespołu Pectus „Barcelony”. Słowa zostały ułożone przez panią Jolantę  Wojdę, gdyż taki jest zapis w regulaminie, by wykonywane na konkursie teksty utworów były premierowe i napisane specjalnie na potrzeby festiwalu. Choreografię do tej piosenki ułożyła pani Maria Szadkowska.

Oto fragment piosenki śpiewanej przez dziewczęta:

„…Jeśli chcesz szczęśliwym być,
Musisz zacząć mądrze żyć,
Ćwiczyć, biegać, zdrowo jeść,
Nie poddawać nigdy się,
Zdrowy styl w życiu mieć,
Wypoczywać  czynnie chcieć,
Asertywność w sobie mieć
I używkom mówić precz!

Zdrowie jest najważniejsze,
Przecież o tym wiesz.
Jeśli dzisiaj zadbasz o nie,
Odwdzięczy się….”

Nasze dziewczęta  zajęły II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Publiczność na widowni nagrodziła brawami i wielkim aplauzem naszą piosenkę już w trakcie jej wykonania, więc i tak jesteśmy szczęśliwe i usatysfakcjonowane – powiedziały zgodnie  dziewczęta klasy VI d.  Gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.