Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

I FESTYN RODZINNY W TRÓJCE!

7 czerwca 2014 r. to dzień, który na długo zapamiętają uczestnicy I Festynu Rodzinnego w naszej szkole.
     Ta niezwykła impreza plenerowa rozpoczęła się oczywiście od powitania wszystkich zebranych przez panią dyrektor Grażynę Krawczyńską. Szczególnie ciepłe słowa powitania skierowała do przybyłych gości: Burmistrza Pana Marka Kośmidra, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Pani Joanny Bilskiej,  Inspektora Oświaty Pana Marka Zdrojewskiego, Prezes ZNP Pani Teresy Domagalskiej, Radnych Miasta i Powiatu, Przedstawicieli Zarządów Osiedli nr 1 i nr 2.
     Na początek zaproszono przybyłych do aktywnego udziału w zumbie. Prosty układ choreograficzny przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Maria Szadkowska. Gorący taniec w promieniach słońca porwał wszystkich: dyrekcję, nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów.
    W dalszej kolejności zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom skomplikowane i bardzo zróżnicowane popisy taneczne oraz wokalne. Nie zabrakło także dwóch grup cheerleaders.
    Potem Pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska i Pani Ewa Tomaszewska zaprosiła uczestników festynu do dużej sali gimnastycznej na spektakl „Królewna Śnieżka”. Oryginalność przedsięwzięcia polegała na tym, iż to przedstawienie po raz pierwszy w historii szkoły przygotowali rodzice pod kierunkiem Pań Joanny Guzowskiej, Ireny Kalkowskiej i Elżbiety Szczepańskiej. Wybrana wersja baśni bardzo się spodobała, o czym świadczyły między innymi gromkie brawa.
   Oprócz wrażeń duchowym organizatorzy zadbali także o coś dla ciała. Non stop panie kucharki serwowały grochówkę, kiełbaski z grilla, chipsy, herbatkę i kawę. Na deser były przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas oraz soczki i super lemoniada.
    Uczestnikom festynu zaproponowano najróżniejsze atrakcje i konkurencje sportowo-rekreacyjne:

- mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi

- pokaz ratownictwa medycznego

- malowanie twarzy, zwierzątka z balonów

- porady logopedyczne

- zajęcia plastyczne

- mecz piłki nożnej dzieci –rodzice

- zespołowe przeciąganie liny

- wyścigi w workach

- wyścigi par ze związanymi nogami

- przenoszenie wody kubeczkami z wiadra do wiadra

- bieg z piłeczką na łyżce trzymanej w ustach

- błędny rycerz

- wyścig samochodów.

W przygotowanie powyższych atrakcji zaangażowało się całe grono pedagogiczne,  pracownicy administracji i obsługi.
     Trzy kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie przeżywały prawdziwe oblężenie.
   Siostra Patrycja i pani Aldona Tłusty z wielkim rozmachem zorganizowały loterie fantową, zbierając fundusze na szlachetny cel, czyli „Adopcję serca”.
     Przekrój wiekowy uczestników był bardzo szeroki, począwszy od kilkumiesięcznych  maluszków w wózeczkach, a skończywszy na dumnych babciach, które przyszły ze swoimi wnukami.
    Mamy nadzieję, że główne cele festynu, czyli integracja społeczności nauczycieli, uczniów i rodziców, propagowanie zdrowego stylu życia i zacieśnianie więzi rodzinnych zostały w pełni osiągnięte.

Zapraszamy za rok!!!