Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
zalecana rozdzielczość:

Święto Flagi w „Trójce”

Już po raz kolejny 2 maja uczestniczyliśmy w obchodach Święta Flagi. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-VI , maluchy z dwóch oddziałów przedszkolnych oraz nauczyciele i wychowawcy. Tworzyliśmy zatem najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną grupę wśród świętujących uczestników.

Pierwszym „przystankiem” obchodów Dnia Flagi był Plac Europejski. Stamtąd biało-czerwony korowód przemaszerował ulicami Sierpca, wzbudzając zaciekawienie i podziw mieszkańców naszego miasta. Zadbaliśmy o atrakcyjne stroje i różnorodne gadżety symbolizujące polskie barwy narodowe. W promieniach  wiosennego słońca, radośni i rozśpiewani dotarliśmy do klasztoru, gdzie uczestniczyliśmy w modlitwie w intencji Ojczyzny. Obejrzeliśmy również prezentację o tematyce patriotyczno-historycznej.

Finałowym punktem obchodów uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu „Polskie barwy narodowe”.  „Trójka” zwyciężyła, co wywarło radość i aplauz społeczności szkolnej. Na drugim miejscu znalazła się SP nr 2, a trzecią pozycję zajęło Leonium.

Flaga to symbol tożsamości narodowej.  Włączając się w obchody Święta Flagi, zaświadczamy o naszym przywiązaniu do własnego państwa, jego historii i tradycji. Uczymy również należnego szacunku dla narodowych symboli oraz godnego wyrażania radności i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.