Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Regionalne Projekty Badawcze Globe

Program Globe (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) jest międzynarodowym  programem skupiającym uczniów, nauczycieli i naukowców ze 104 krajów i ponad 14000 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Głównymi celami programu są:

- kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez aktywne uczestnictwo w obronie środowiska przyrodniczego,

- propagowanie naukowego rozumienia świata,

- podnoszenie umiejętności badawczych młodzieży.

12 maja 2011 r. uczniowie naszej szkoły z klas VIb i VId pod opieką p. Magdaleny Gajdy i p. Ewy Tomaszewskiej – szkolnych koordynatorów projektu wzięli udział w podsumowaniu Regionalnego Projektu Badawczego Globe. Wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniami Gimnazjum Miejskiego uczestniczyli w zajęciach terenowych wzdłuż rzeki Sierpienicy (od mostu na ul.Bobrowej do mostu na ul.Żwirki i Wigury). Badany obszar został podzielony na przystanki – punkty pomiarowe, na których uczniowie rozwiązywali zadania zawarte w kartach pracy. Określali m.in. zapach, barwę, pH, temperaturę wody, badali jej przejrzystość. Charakteryzowali największe drzewo spotkane na trasie. Wyznaczali kierunki świata oraz poszerzali wiedzę historyczną dotyczącą klasztoru Benedyktynek.

Po zmaganiach umysłowych wszyscy uczniowie uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Trenera projektu p. Józefa Urbańskiego i Gimnazjum Miejskie. W obecności lokalnych władz nastąpiło podsumowanie projektu, wręczenie dyplomów, podziękowań oraz upominków.

Magdalena Gajda