Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

HALLOWEEN

Strachów i straszydeł bez liku -
Rozkudłana czarownica,
Wilk, wyjący do księżyca,
diabeł, rodem aż z Tasmanii,
i Drakula z Transylwanii,
wampir wielki jak kanapa,
Wielka Stopa, Czarna Łapa,
Wilkołaki z jednej paki,
I skrzeczące ryboptaki,
I paskudne trzy ropuchy,
I ryczące wściekłe duchy,
I straszydeł zastęp spory,
I potwory, i upiory,
I ziejące ogniem smoki
Oraz inne obiboki.
(Małgorzata Strzałkowska)

W dniu  31 października 2013r  o godzinie 16.00 w "Upiornej Sali 213" Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się zabawa Halloween'owa. Dzięki zaangażowaniu i niecenionej pomocy rodziców uczniowie klasy IV b  wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Kamińską przygotowali salę do popołudniowej mrocznej zabawy. W wystroju nie zabrakło pajęczyn ze straszliwymi pająkami, nietoperzy, duchów ani czarownic. Przepięknie ozdobione "strachowe" dynie zdobiły klasowe parapety tworząc typowy dla tego wydarzenia nastrój.
        Jedną z atrakcji był pokaz halloween'owej mody połączony z konkursem na najlepsze przebranie. Na co dzień skromne, grzeczne dzieciaki wcieliły się w role rodem z najstraszliwszych horrorów.  Jury miało ciężki orzech do zgryzienia by spośród licznych wiedźm, wampirów, kościotrupów, kotów, duchów i straszydeł wybrać trzy najlepsze kostiumy. Laureatami w konkursie zostali: Wiktoria Brodzińska - I miejsce, Malwina Skrzyńska - II miejsce oraz Mateusz Kotecki - III miejsce.
          Kolejną atrakcją zaplanowaną na tę okazje były szalone tańce w rytm upiornych i nie tylko utworów, gdzie uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa pt: "Upiorne opowieści", podczas której uczniowie siedząc w kręgu, w blasku dyniowego lampionu, pobudzając swoją wyobraźnię, wspólnie tworzyli przeróżne historie.
         Na takiej imprezie nie mogło również zabraknąć halloween'owych wróżb i zabaw takich jak: czytanie z ręki, oczu czy tez strasznych krzeseł. Zabawy te sprawiły dzieciom dużą frajdę i miały pozytywny wpływ na integrację zespołu klasowego. W między czasie uczniowie mogli odpocząć przy "potwornym stole" gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek. Po pełnym atrakcji i niezapomnianych wrażeń popołudniu uczniowie pożegnali się i wyruszyli na halloween'owe, słodyczowe łowy.
         Wszyscy bardzo dobrze się bawili  i jeszcze długo wspominali z uśmiechem na twarzy ten upiorny dzień.

Elżbieta Kamińska