Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Jubileusz 85-lecia Ligi Ochrony Przyrody

11 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły  się obchody  Jubileuszu 85-lecia Ligi Ochrony Przyrody, zorganizowane przez Zarząd  Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Płocku  przy współudziale Urzędu Miejskiego w Sierpcu. Obchody   połączono z podsumowaniem dwóch ekologicznych konkursów zorganizowanych w roku szkolnym 2012/2013: ornitologicznego "Ptaki obszarów NATURA 2000 Mazowsza i Ziemi Kutnowskiej" w ramach projektu „Pozwólmy mieszkać ptakom obok nas” oraz konkursu "Najlepiej pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ". Wśród laureatów  byli również  uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez Panią Barbarę Woźnicką – Opiekuna  Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, funkcjonującego w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu.  Następnie Pani Urszula Mielczarek - wiceprezes Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku wygłosiła przemówienie o początkach Ligi Ochrony Przyrody oraz przedstawiła dzisiejsze projekty i konkursy, realizowane przez stowarzyszenie. Podczas wystąpienia podziękowała również burmistrzowi Sierpca, Markowi Kośmidrowi, przedstawicielom szkół zaangażowanym przy realizacji  projektów i  konkursów  proponowanych  przez Ligę Ochrony Przyrody oraz innym instytucjom wspierającym stowarzyszenie. Bez zaangażowania i życzliwości tych instytucji nie dałoby się realizować celów statutowych.

W trakcie uroczystości burmistrz Sierpca, Marek Kośmider wręczył pani wiceprezes Urszuli Mielczarek podziękowanie za wieloletnie zaangażowanie i wkład pracy w działalność Ligi Ochrony Przyrody nie tylko na ziemi płockiej, ale w szczególności dla powiatu sierpeckiego i Sierpca.

Podziękował  także wszystkim przedstawicielom szkół zaangażowanych w realizację konkursów. Wręczył również nagrody dla wyróżnionych uczniów z naszej szkoły. Byli to następujący uczniowie: Mateusz Frej, Kinga Wasilewska, Wiktoria Michalska, Weronika Michalska, Maciej Matuszewski, Kinga Skowrońska, Marcin Wojda, Natalia Meller, Aleksandra Kowalska, Nadia Gajdkowska, Michała Krawczyński oraz Dominik Paciuszkiewicz.  Nauczycielom – członkom Szkolnego Koła działającego przy naszej szkole podziękował za cenny wkład pracy  w realizację programu edukacyjnego Ligi Ochrony Przyrody realizowanego pod patronatem  Burmistrza Miasta Sierpca „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas”. Podziękowania otrzymały następujące panie: Magdalena Gajda, Małgorzata Sajewska, Grażyna Fydrychowicz, Krystyna Szczęsna, Mirosława Fierka, Jolanta Wojda oraz Barbara Woźnicka.