Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

7 Ogólnopolska Akcja Grabienia Liści Kasztanowców

W jesienne przedpołudnie 17.10.2013 roku uczniowie klasy VI pod opieką pani Magdaleny Gajdy włączyli się do 7 Ogólnopolskiej Akcji Grabienia Liści Kasztanowców. Patronat nad akcją objęła Kancelaria Prezydenta RP oraz Lasy Państwowe.

Polskie kasztanowce od lat osłabiane są przez poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Naszym zadaniem było: zgrabienie, zebranie i zutylizowanie liści z poczwarkami. Jest to najprostsza i najtańsza  metoda ograniczenia populacji tego szkodnika. Mimo iż pogoda nie sprzyjała, udało nam się zebrać 11 worków liści spod kasztanowców rosnących koło PSSE przy ulicy Piastowskiej. Do współpracy poprosiliśmy Ciepłownię w Sierpcu, która odebrała od nas liście i poddała utylizacji – spaleniu.

Wyrażając swoją wdzięczność i podziękowanie panie z sanepidu poczęstowały nas cukierkami. Wróciliśmy do szkoły zmarznięci, ale zadowoleni z siebie, bo dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do tego, aby piękne i zdrowe kasztanowce mogły urozmaicać i zdobić polskie skwery, parki i przydomowe ogrody.

Magdalena Gajda