Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

XIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

17 kwietnia 2013 r. w Białej k/Płocka odbył się XIX Diecezjalny Konkurs Biblijny pt. ,,Początki Rozwoju Kościoła. Dzieje Apostolskie”.

48. uczestników konkursu (uczniów klas IV – VI) z całej diecezji płockiej wraz z katechetami i rodzicami przywitał ks. Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Płocku, Andrzej Krasiński. Powiedział: ,,Na podstawie Dziejów Apostolskich i Apostołów odbyliście piękną podróż po świecie w czasach Pana Jezusa. Teraz przyszedł czas, aby pokazać ile wiedzy i wrażeń zostało z tej waszej podróży misyjnej. (…). Każdemu z was, drodzy uczniowie życzę zwycięstwa”.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część – test – 38 zadań/51 punktów. Najlepsza piętka uczestników przeszła do części drugiej – ustnej, odpowiadała na 3 pytania zadawane przez Komisję.

Z naszego Dekanatu sierpeckiego do tego konkursu zakwalifikowały się dwie osoby, które wykazały się ogromną wiedzą na etapie szkolnym, a później dekanalnym (zgodnie z regulaminem). Były to: Kinga Pokorska, uczennica z klasy VI d, przygotowywana przez katechetkę p. Aldonę Tłusty i Jakub Różański, uczeń klasy V d, przygotowywany przez s. Patrycję Krupę.

Kinga Pokorska i Jakub Różański zostali finalistami  tego konkursu. Kinga zajęła  szóste miejsce. Uczniowie i ich katecheci otrzymali dyplomy gratulacyjne.

Gratulujemy Kindze i Jakubowi za wykazanie się ogromną wiedzą z tak obszernego i bardzo trudnego materiału, jakim są Dzieje Apostolskie i życzymy sukcesów.