Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

XXVI edycja  Ogólnopolskiego Konkursu
„Mój las” – eliminacje okręgowe

14 grudnia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 2 w Płocku  nastąpiło uroczyste podsumowanie XXVI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu „Mój las” – eliminacje okręgowe. Konkurs był organizowany przez Zarząd Główny LOP oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. W konkursie wzięły udział 58 placówki oświatowe, nadesłano 272 prace wykonane przez 379 autorów.

Z klas I – III laureatami II miejsca zostali Oliwia Zakrzewska i Konrad Skowyrski z kl. II a Natomiast z kl. IV  - VI Weronika Puszcz i Julia Jankowska  z klasy IVa zostały laureatkami II miejsca. Wyżej wymienieni uczniowie zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku na uroczyste podsumowanie konkursu.

Natomiast laureaci III miejsca: Jakub Kasperowski i Dominik Paciuszkiewicz z  IVD, uczennice z kl. VId: Katarzyna Ronowicz, Oliwia Kratkowska, Ewelina Kalinowska oraz Katarzyna Brudnicka na uroczyste podsumowanie zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Nagrodzeni uczniowie   wykazali się doskonałą znajomością tematu – „ Jak realizujesz hasło „Czysty las”,  a także umiejętnościami plastyczno -  technicznymi. Otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Udział w konkursie w ogromnym stopniu wpływa na rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o zasoby leśne Polski, wpływa także na kształtowanie odpowiednich postaw wobec przyrody, jej wartości i piękna.