Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Konkurs "Moje miasto Sierpc"

15 lutego 2007 roku  odbył się turniej wiedzy dla klas szóstych pod hasłem „Moje miasto – Sierpc”.  Był on podsumowaniem dwu i pół rocznej realizacji programu „Dziedzictwo kulturowe Sierpca”. Celem konkursu było poszerzenie i utrwalenie wiedzy o naszym mieście, jego kulturze i tradycji.
     Spotkanie rozpoczął hejnał, który rozbrzmiewa z sierpeckiego ratusza oraz wiersze Antoniego Jankowskiego w wykonaniu laureatów konkursu recytatorskiego „Świat w oczach dziecka – uroki mojej miejscowości”.
     W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę VI. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące historii, kultury i dnia dzisiejszego naszego miasta.
      Widownię stanowili wszyscy uczniowie klas VI, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Zmagania uczestników oceniała komisja, w skład której wchodzili: pani dyrektor Alina Stawiska, nauczyciele bibliotekarze Anna Ozimkiewicz i Jolanta Chyżyńska oraz nauczyciel historii Monika Wojciechowska.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa VI c, drugie klasa VI a, trzecie klasa VI b.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz upominki od władz miasta. Turniej wiedzy był tradycyjnie poprzedzony konkursem plastycznym, a nagrodzone prace zdobiły salę gimnastyczną. Konkurs był znakomitą lekcją historii dla wszystkich uczestników.